The Herbaliser w Opolu

The Herbaliser, jedna ze sztandarowych formacji związanych z kultową wytwórnią Ninja Tune, 14 lipca wystąpi w Opolu w ramach cyklu ,,Siesta na tarasie. Prekursorzy brytyjskiego trip-hop, Jake Wherry i Ollie Teeba zaprezentują swój autorski DJ set, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

The Herbaliser powstał w Londynie na początku lat 90tych, gdy rozbudzała się kultura klubowa. Eksperymenty z brzmieniem, sampling i coraz wyraźniej  eksponowany bas, określały charakter ówczesnej sceny klubowej, która w ciągu kilku lat zawładnęła mainstreamem w postaci takich tworów jak Massive Attack czy Portishead.

 

W 1995 roku, duet nawiązał współpracę z wówczas bardzo wpływową wytwórnią Ninja Tune, dla której  nagrał swój debiutancki album „Remedies”. Wkrótce zresztą, koncertując na całym świecie, The Herbaliser stali się wizytówką tej wytwórni. Z biegiem czasu, formacja powiększyła się o instrumentalistów grających na żywo oraz MC. U ich boku pojawili się tacy wokaliści jak Roots Manuva, Blade czy What What.

 

Stworzyli jeden z najbardziej innowacyjnych projektów muzycznych opartych na hip-hopie i jazzie, wciąż szukając nowych brzmień, odkryli wiele rozwiązań artystycznych, stanowiących inspirację dla przyszłych pokoleń.

 

Wydarzenie na FB