Chezidek w Płocku

CHEZIDEK, jamajski pieśniarz, urodzony w St.Ann, zadebiutował na scenie w 2002 r. nagrywając album ,,Harvest Time”, wyprodukowany przez Phillip’a ,,Fattis” Burrell’a, który odpowiada za wypromowanie takich legend jak Luciano, Capleton czy Sizzla. Unikalny głos artysty, świadomy przekaz jak i charakterystyczne brzmienie EXTERMINATOR sprawiły, że CHEZIDEK błyskawicznie stał się znany na całym świecie. Kilka lat później za sprawą takich kompozycji jak ,,Inna di Road”, ,,Dem a Fight We” czy ,,Call Pon Dem” wyprodukowanych przez Bobby’ego Konders’a z Massive B, CHEZIDEK ugruntował swoją pozycję, wśród herosów modern roots, stylu reggae triumfującego w latach dwutysięcznych.

 

Artysta występował przed szeroką publicznością na Karaibach oraz m.in. W U.S.A. i Europie, gdzie pojawił się na kilku znaczących festiwalach. Pracował z takimi producentami jak Bobby Digital, Don Carleon, Sly & Robbie, co samo w sobie świadczy o randze wokalisty. Piosenka ,,All my life” która pojawiła się na jego ostatnim albumie ,,The Order Of Melchezedik” zanotowała ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube.

 

CHEZIDEK zalicza się do nurtu pieśniarzy, którzy w swoich tekstach świadomie odwołują się do filozofii Rasta. Pobierając w młodości nauki od Marcus’a Garvey’a, Burning Spear’a czy Boba Marley’a stworzył własną drogę życia, którą jak sam twierdzi będzie podążał do końca swoich dni.

 

Mistyczny i zarazem wojowniczy, karaibski zielarz CHEZIDEK pojawi się 11 lipca na festiwalu Reggaeland w Płocku.

 

Press: Chezidek

Reggaeland Festival

Booking: Roots Music Promotion