CHRISTOPHER MARTIN

W co najmniej jednej kwestii, Jamajka jest krajem szczególnym, Państwo pod względem ilości mieszkańców porównywalne z Warszawą, w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat spłodziło więcej znanych muzyków niż jedna czwarta globu.

 

Christopher Martin urodził się w Walentynki, co w sposób oczywisty zdeterminowało jego styl muzyczny, który doskonali od wczesnych lat młodzieńczych. Jest absolwentem Watermount All-Age oraz Cram St.Jago High School. W wieku 18 lat, wziął udział w programie ,,Digicel Rising Stars’’ ( jamajskiej wersji Idola ) gdzie zapewnił sobie zwycięstwo, znakomitym wykonaniem utworów ,,Take My Wings” i ,,I’ll Be Your Driver”. Chwilę później ukazał się jego debiutancki singiel  ,,Love is All We need” który z miejsca ugruntował pozycję młodego artysty na rynku lokalnym.

 

Jego talent, barwa głosu oraz maniera śpiewania w stylu retro, szybko zwróciły uwagę czołowych jamajskich producentów jak Robert Livingstone (Big Yard), Arif Cooper, Shane Brown (Jukeboxx) czy Christopher Birch, u boku których nagrał min. ,,Nah Go Change’’, ,,Tonight’’ oraz ,,Giving It’’.

 

W 2007 r. Chris został zaproszony do ,,One Night with Michael Bolton” a rok później wziął udział w Jmaican Air jazz Festiwal. Jest laureatem wielu nagród w tym jako piosenkarz roku na Jamajce i w Kenii oraz m.in. nominacji do Jamaica Observer Teenage Choice Awards.

 

 

Pomimo wciąż młodego wieku stał się gwiazdą międzynarodową, jest popularny zarówno w Stanach, Afryce jak i w Azji. Europa poznała bliżej twórczość Christophera Martina, za sprawą jego współpracy z Gentlemanem. Ich piosenka ,,To the Top” podbiła listy przebojów w 2010 r. co zaowocowało wspólną trasą koncertową  obejmującą takie kraje jak Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Hiszpania, Macedonia i oczywiście Polska.

 

Dyskografia

  • 2017 : Big Deal

Zobacz