CHRISTOPHER MARTIN

Christopher Martin przyszedł na świat w Walentynki 14 lutego 1987 r. w ST. Catherine na Jamajce. Ta symboliczna data nie pozostała bez wpływu na charakter artysty, którego cechuje pogodność, afirmacja życia oraz duża łatwość w komponowaniu piosenek o miłości.

 

Już jako dziecko, Chris wykazywał spory talent muzyczny. Mając 18 lat, wziął udział w programie ,,Digicel Rising Stars’’ ( jamajskiej wersji Idola ) gdzie zapewnił sobie zwycięstwo, znakomitym wykonaniem utworów ,,Take My Wings” i ,,I’ll Be Your Driver”. W tym samym roku ukazał się jego debiutancki singiel ,,Love is All We need” który stał się przebojem na Jamajce, i ugruntował pozycję młodego artysty na rynku.

Jego talent, barwa głosu oraz maniera śpiewania w stylu retro, szybko zwróciły uwagę czołowych jamajskich producentów jak Robert Livingstone (Big Yard), Arif Cooper, Shane Brown (Jukeboxx) czy Christopher Birch, u boku których nagrał min. ,,Nah Go Change’’, ,,Tonight’’ czy ,,Giving It’’.

 

W 2007 r. Chris został zaproszony do ,,One Night with Michael Bolton” a rok później wziął udział w Jmaican Air jazz Festiwal. Jest laureatem wielu nagród oraz min. nominacji do Jamaica Observer Teenage Choice Awards.

 

Pozycja artysty, już nie tylko na Jamajce, sukcesywnie rośnie, w Europie jest rozpoznawalny dzięki ,,To The Top” kompozycji, wyprodukowanej wspólnie z Gentlemanem. Na uwagę zasługuje również fakt pojawienia się Martina u boku min. Shaggy’ego w teledysku ,,Street Bullies MadleY” gdzie artysta wykonuje jeden ze swoich najbardziej znanych utworów ,,Vibe is right”.

Zobacz