Congo Natty : Reggaeland 2016

Pochodzi z wielokulturowego Londynu, miejsca w którym na początku lat 90tych, muzyka reggae przenika się z hip-hopem a punk rock z jazzem, zapowiadając prawdziwą brzmieniową rewolucję … rewolucję Jungle.

 

Prekursorem tej rewolucji jest młody producent i nawijacz Michael Alec Anthony West, który nie boi się ,,profanować” weteranów muzyki jamajskiej, zestawiając ich wokale ze swoimi szalonymi rytmami. W 1989 r. na rynku pojawiają się single ,,Street Tuff” i ,,Just Keep Rockin”, które zapowiadają album ,,Rebel Music” firmowany przez Rebel MC, dziś Congo Natty.

 

Jest uważany, za jedną z największych legend muzyki klubowej. Od ponad 20 lat eksperymentuje z muzyką jungle, wciąż zaskakując nowymi pomysłami. Przez jego studio przewinęli się tacy wykonawcy jak Dennis Brown, Barrington Levy, Sizzla, John Holt czy Jr.Reid. Kompozycje ,,Police in Helicopter” czy ,,Champion DJ” należą do klasyki połamanych rytmów.

 

Congo Natty jest zdeklarowanym Rastafarianinem, którego misją jest przemycanie ważnych treści przy pomocy muzyki jungle. W 2013 r. wydał album ,,Jungle Revolution” który w błyskawicznym tempie stał się jednym z najważniejszych wydawnictw współczesnej muzyki klubowej.

 

Booking: Roots Music Promotion

 

Reggaeland 2016

bilety