Gentleman powraca do Ostródy!

Urodził się w Osnabrück, natomiast swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Gentleman, Jeden z najbardziej popularnych wykonawców reggae, po trzech latach wraca do Ostródy.

 

Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggae’owym kolektywem Silly Walks Movement. Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty „Trodin on”, która zwróciła uwagę krytyki i zwiększyła zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album ,,Journey to Jah” jedynie ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, a utwory „Dem Gone” i „Leave us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.

 

Gentleman wykonuje swoje piosenki w języku angielskim lub w patois – kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza. Jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie.

 

W 2014 roku ukazał się dziesiąty krążek Gentlemana, „MTV Unplugged” ( pierwszy w historii cyklu MTV, album reggae ) otwierając nowy rozdział w jego karierze. Kolejne projekty jak „Symphonical” z polską orkiestrą, sprowokowały artystę do poszukiwań brzmień na pograniczu reggae i muzyki klasycznej.

 

Gentleman wystąpił w filmie dokumentalnym “Journey to Jah”, w którym z Włochem Alborosie opowiadają o swojej twórczości i życiu na Jamajce.

 

2016 to z kolei czas płyty „Conversations”, nagranej w duecie z Ky-Mani Marley’em. W ub. roku ukazał się ostatni album „The Selection”, zawierający największe przeboje artysty z minionych 20 lat. Ubiegłoroczny koncert Gentlemana w Warszawie, odbywający się w ramach trasy „MTV Unplugged”, został wyprzedany z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

 

Gentleman & The Evolution / Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2018

wydarzenie: Ostróda Reggae Festival 2018