J BOOG

J. Boog urodzony w Long Beach, wychowanek ulic Compton w Kalifornii, obecnie rezydent Hawajów.

 

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2005 r. od spotkania z Gerogem ,,Fiji” Veikoso, z którym nawiązał współpracę oraz dał się namówić na przeprowadzkę na Hawaje. Rok później nakładem wytwórni Wash House Music Inc. ukazała się debiutancka płyta artysty ,,Hear Me Roar”.

 

Talent wokalisty wkrótce dostrzegł min. Gramps, jeden z liderów grupy Morgan Herritage, który zaprosił J.Boog’a wraz z całą załogą WHMI na Jamajkę. Muzycy szybko zaklimatyzowali się na wyspie i rozpoczęli nagrania w najbardziej prestiżowych studiach jak Tuff Gong, Maker Hit, Youthman Promotion, Digital B, czy należącej do Shaggy’ego stajni ,,Big Yard’’. Efektem ich pracy była płyta ,,Back Yard Boogie”, na której gościnnie wystąpili min. Peetah Morgan, Tarrus Riley, Fiji, Spawn Breezie, Jah Maoli i Jacob Hemphill z Soldiers Of Jah Army. Wydawnictwo szybko poszybowało na szczyty Bilboard Reggae a kompozycja ,,Lets Do it Again” stała się jednym największych przebojów 2011 roku.

 

J.Boog podkreśla swoją fascynację muzyką Boba Marleya, która ukształtowała jego styl życia oraz drogę artystyczną. Niecodzienna barwa głosu, wyraźnie przypominająca manierę śpiewania Glenna Washington’a czy Berresa Hammond’a sprawiły, że J. Boog dołączył do czołówki artystów, dla których ważny jest nie tylko przekaz ale i warsztat wokalny.

 

W 2012 r. artysta przyjechał do Polski po raz pierwszy, gdzie jako jeden z gości Gentlemana wystąpił na festiwalu Reggaeland.

Zobacz