Jah Shaka w Bielawie

Jah Shaka, znany jako Zulu Warrior, legenda brytyjskiej sceny reggae, operator sound systemu oraz producent. Stacjonuje w Londynie, gdzie od połowy lat 70 tworzy najpotężniejszą scenę sound systemową na świecie. Skoncentrowany na sztuce dubowej, czerpiąc z różnych trendów pozostał wierny korzennej stylistyce, którą kultywuje do dzisiaj. W latach 80’tych wyprodukował serię albumów z udziałem zarówno największych postaci z kręgu kultury Rastafari: Max Romeo, Horace Andy czy Johnny Clarke jak i mniej znanych wykonawców, którzy dzięki niemu zaistnieli ( Victor Addis / Delroy Washington ). Dubowe wersje tych albumów należą dziś do klasyki brytyjskiego Dubu, którego Jah Shaka jest niekwestionowanym królem i jednym z najpotężniejszych filarów brytyjskiej sceny klubowej.

 

Niepowtarzalny styl oraz postawa artystyczna Jah Shaki, wywarły bezpośredni wpływ na ukształtowanie się takich projektów jak Disciples, Iration Steppas, Jah Warrior i wiele innych. Jah Shaka jest performerem w pełnym tego słowa znaczeniu, sprawnie operuje zarówno dźwiękiem jak i ciszą,  jego nieczęste występy to spektakl, który będziemy mieli okazję podziwiać 22 sierpnia na scenie sound systemowej w Bielawie. Będzie to pierwsza całonocna autorska sesja tego wykonawcy w Polsce i zarazem możliwość uczestniczenia w bezcennej lekcji poświęconej Roots & Culture.

 

Więcej informacji już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z całym bogactwem twórczości Jah Shaki, dostępnym na płytach oraz w Internecie.

 

Strona: http://www.myspace.com/jahshakamusic

Like Jah Shaka: http://www.facebook.com/jahshakamusic?ref=ts&fref=ts

Festiwal: http://www.regalowisko.pl/

 

Opracowanie tekstu: roots music promotion