Jahcoustix na festiwalu Reggaeland 2013

Za sprawą piosenki ,,Citizen World”, nagraną wspólnie z Shaggy’m rok 2012, był dla Jahcoustix niezwykle owocny. Artysta wziął udział w największych europejskich festiwalach jak ,,Ring Am Rock” i ,,Rock im Park” oraz zagrał na specjalne zaproszenie prezydenta Niemiec Joachima Gaucka. W 2013 roku powraca z nowym albumem studyjnym by uczcić 10 lecie swojej działalności scenicznej.

 

Urodził się 4 października 1978 r. w Bonn jako Dominik Haas. Zawsze był nomadem, mieszkał w Meksyku, Liberii, Nowym Jorku, Egipcie i Kenii. Właśnie w zachodniej Afryce odkrył muzykę, która zainspirowała go do napisania pierwszych utworów. Po powrocie do Niemiec, całkowicie poświęcił się swojej twórczości. Obecnie pracuje nad szóstym albumem, do którego nagrania zaprosił uznanych jamajskich producentów oraz wokalistów.

 

Dominik Hass jest artystą niezwykle utalentowanym i różnorodnym, mimo, że skupia się głównie na reggae, zdobył uznanie fanów soft rocka oraz szeroko pojmowanej kultury studenckiej. Niepowtarzalny liryczny styl artysty, zapewnił mu stałe miejsce w panteonie najbardziej rozpoznawalnych twórców sceny alternatywnej w Niemczech.

 

Jahcoustix wystąpi na tegorocznym festiwalu Reggaeland w Płocku, więcej informacji na stronie wydarzenia: reggaeland.eu