“JOURNEY TO JAH” na Regałowisku w Bielawie

“JOURNEY TO JAH” przedpremierowe pokazy filmu podczas festiwalu Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal 2014.

 

29 sierpnia 2014 roku na ekrany polskich kin trafi dokument “Journey to Jah”, opowiadający historię dwóch znakomitych wykonawców reggae, którzy wcale nie pochodzą z wyspy. Ten niezwykły film to podróż obu artystów w poszukiwaniu korzeni, zjednoczenia z Jamajką, próba odnalezienia siebie, sprawdzenia się artystycznie. Film ukazuje również powody dlaczego ta dwójka wybrała właśnie reggae jako formę wyrażania swojego przekazu. Ponadto widz dowie się jeszcze sporo na temat kultury Jamajki, a to za sprawą profesor Carolyn Cooper (wykładowca University of West Indies UWI), która również pojawia się na ekranie, by wytłumaczyć kontrowersje w kulutrze dancehall. „Ten kraj jest jak róża. Jest piękny, ale po bokach ma ciernie, które mogą cię zranić” to jeden z cytatów z filmu, który obrazuje jego treść. Przez blisko 7 lat Noel Dernesch i Moritz Springer rejestrowali różne etapy kariery Gentlemana i Alborosiego, dodając kolejnych bohaterów jak np. Terry Lynn, która reprezentuje Waterhouse – getto Kingston. Film jest jak najbardziej pozycją obowiązkową nie tyle dla fanów dwójki głównych bohaterów, ale muzyki i kultury reggae w ogóle.

 

 

Festiwal Regałowisko w swojej historii gościł obydwu artystów. To w Bielawie, w 2006 roku Gentleman po raz pierwszy wystąpił w Polsce na dużej, festiwalowej scenie, a jego koncert przyciągnął ponad 14 000 fanów. W 2013 roku jedną z głównych gwiazd festiwalu był drugi bohater filmu – Alborosie.

 

W dniach 22 oraz 23 sierpnia, w Kinie MOKiS w Bielawie odbędą się dwa specjalne pokazy filmu. Pierwszy skierowany do dziennikarzy i artystów goszczących na festiwalu, drugi dla publiczności tegorocznego Regałowiska.

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1502231179990589/?ref=ts&fref=ts