KINGSTONE

Kingstone sound jest jednym z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall. Powstał w Kolonii, gdzie od 15 lat działa i organizuje imprezy z udziałem artystów z całego świata. Podstawę soundu tworzą znany promotor i zarazem lider grupy RodneyMC oraz wzięty producent i selektor Lazy Youth. Jakiś czas temu dołączyli do nich również Tim, Norbert, Bacra i Sammy. Imprezy z udziałem Kingstone sound to przede wszystkim fuzja nowoczesnego dancehallu, ambitnego hip-hopu oraz klasyki jamajskiej podawana w szaleńczym tempie jagglingu* okraszona samplami oraz wokalem Rondey’a. Wizytówką Składu jest niezliczona ilość dubplates, utworów nagranych specjalnie dla nich przez artystów z całego świata.

Kingstone zajmuje się również promocją oraz wydawnictwem, na przestrzeni kilku lat rynek europejski wzbogacił się o kilka produkcji, w których brali udział tacy wykonawcy jak Gentleman, T.O.K czy Ce’Cile. Szczególnie wysoko zostały ocenione kompilacje ,,Senorita” oraz ,,The Truth” produkcje oparte na riddimach* autorstwa min. Lazy Youth. Ten ostatni, swego czasu wydał bardzo dobrze przyjęty solowy album ,,Gebe Nicht Auf’’ a piosenka ,,Lady Killa” z udziałem weterana jamajskiego dancehallu General Degree, przez długi czas utrzymywała się na sound systemowych listach przebojów.

Kingstone sound regularnie towarzyszy wielu artystom na scenach klubowych i festiwalowych. Wspierając takich wokalistów jak Baby Cham, Ce’Cile czy Lord Kossity odwiedzili najważniejsze miasta w Europie.

Obecnie Kingstone sound to prężnie działające przedsiębiorstwo rozrywkowe (jak lubią się sami określać ) gwarantujące doskonałą zabawę nierzadko z udziałem znakomitych gości, których mieliśmy okazję zobaczyć również w Polsce.

Zobacz