The Bartenders

The Bartenders, warszawski projekt muzyczny uprawiający ska.

Zespół istnieje od 2006 roku, w swojej twórczości łączy jamajskie ska z jazzem oraz elementami polskiej muzyki rozrywkowej z lat 60tych. Mają na koncie współpracę z Alibabkami oraz koncerty na międzynarodowych festiwalach jak Rototom Sunsplash w Hiszpanii czy This is Ska w Niemczech. Występowali na największych polskich festiwalach m.in. w Ostródzie oraz na Męskim Graniu. Kapela pojawiła się też w programie Kuby Wojewódzkiego, Pytanie na Śniadanie i Jaka to Melodia.

 

The Bartenders to wulkan energii scenicznej, gorących rytmów i oryginalnej oprawy wizualnej. Wychodząc od korzeni jamajskiego reggae, stworzyli unikalną formułę, która poprzez kolaborację z innymi gatunkami muzycznymi, stała się uniwersalna. W czerwcu 2016 roku nagrali utwór Już nie Twist, którego teledysk promował projekt Tribute to Alibabki, z udziałem samych Alibabek.

Współpraca z piosenkarkami, sprowokowała zespół do dalszych poszukiwań, czego efektem jest praca nad materiałem dedykowanym polskiej muzyce rozrywkowej lat 60tych.

 

The Bartenders to klasyczne kombo, składające się z dwóch gitarzystów, sekcji rytmicznej, klawiszy, sekcji dętej oraz wokalisty, Kuby Kaczmarka frontmana grupy Cała Góra Barwinków.

 

Wydali dotąd dwie płyty, Szumna Sessions, promowaną The Polecat, singlem utrzymującym się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC oraz Poles Are Movin! która wkrótce pojawi się także na winylu.