Mr. BAYERMAN

Jakub “Mr.Bayerman” Bajerlein jest jednym z nielicznych polskich producentów, którzy współpracują z czołówką jamajskiej sceny dancehallowej. Pochodzi z Poznania, gdzie od 2003 r. rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem beatów, początkowo hiphopowych a następnie utrzymanych w estetyce post-karaibskiej. Silny wpływ na twórczość Bayermana miał okres rozwoju nowoczesnej muzyki jamajskiej  przypadający na lata 2000 – 2006, prawdziwy wówczas wysyp Riddim – Driven ( albumów nagranych na jednym rytmie przez różnych wokalistów ) zainspirował go do własnych poszukiwań w tej konwencji.

 

Modern-Rootsowe produkcje połączone z orkiestralnym fasonem oraz dancehallowym beatem w pełni określają styl, którym Jakub posługuje się na co dzień.

Ma też za sobą pierwsze kroki wydawnicze, współpracował z berlińską wytwórnią Kinetic Records, holenderską Dutchgong Music Productions aż trafił do jamajskiej Outdeh Records, dzięki czemu powstał min. singiel Beenie Mana ,,Why Im so Happy”. Konsekwencją tej kooperacji był również skomponowany przez Jakuba Riddim – Driven ,,Flying” z udziałem min Kibaki i Nazine.

 

Mr. Bayerman jest coraz bardziej docenionym producentem wśród jamajskich wokalistów, ma na swoim koncie ponad 50 utworów z udziałem takich wykonawców jak Beenie Man, Gyptian, Breeze, Scorcha, Jabaman, Singing Sweet, Savage, Juvinile, Michael Buckley, Slash & Blass, Nitty Kutchie, Deadly Hunta, Culture Brown, Kemikal, Mad Rhymes, Francheno i wielu innych.

 

Oficjalna strona Artysty: https://soundcloud.com/mrbayerman

Zobacz