PAPA MUSTA & The MenElse

Wschodząca gwiazda polskiej muzyki alternatywnej opartej na dancehallu, hip-hopie z elementami elektroniki

Papa Musta & The MenElse to niezwykłe połączenie gatunków muzycznych, osobowości i temperamentów. Każdy ich koncert to erupcja emocji i dźwięków, która nie pozostawi na słuchaczu suchej nitki.

Podkłady tworzy i miksuje na żywo Sylwek na co dzień swobodnie poruszający się po cyfrowym świecie muzyki elektronicznej. O funkowe brzmienie dba Biały, a groove nadaje basista – Szymek alias Czarnuch z Wifebeaterz i Deleted doskonale współpracujący z perkusistą Maykim, który wzbogaca brzmienie zespołu o rockową moc. Na mikrofonie  Pape wspomaga Pat-man nadając wokalom cybernetycznej mocy.

 

Repertuar grupy zawiera nowe utwory jak Megalans, czy Pococito, ale też kawałki z pamiętnej płyty „Papa na Regale” takie, jak między innymi „Adrian”, czy „Spokoleń”. Zespół zagrał doskonale przyjęty koncert na Przystanku Woodstock, a ostatnio wystąpił w TVP2 w programie Poziom 2.0 zbierając bardzo dobre recenzje zarówno od widzów, jak i producentów programu.

 

Założycielem i liderem zespołu jest Papa Musta – poznański raper, prezenter radiowy i telewizyjny. W 2008 roku zadebiutował epką „Słowo do braci i sióstr”, w 2010 roku wydał longplay „Papa na Regale”, z którego pochodzą takie utwory, jak Adrian, czy Spokoleń ,  a w 2011 epkę z komiksem „Papa Musta na Regale”.

Dyskografia

  • 2008 : Słowo do braci i sióstr
  • 2010 : Papa na Regale
  • 2011 : Papa Musta na Regale / komiks

Zobacz