Reggaeland 2013: podsumowanie

Ponad 70 wykonawców, 40 godzin muzyki, 12 tysięcy widzów, z takim wynikiem zakończyła się w ubiegłą niedzielę ósma edycja festiwalu Reggaeland. Imprezy, która w zeszłym roku przejęła pałeczkę lidera wśród polskich festiwali, wyróżniając się zarówno pod względem wielkości jak i programu artystycznego.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej imprezy był występ Shaggy’ego, który przez 2 godziny sterował licznie zgromadzoną publicznością a następnie u boku min. Rayvona i Dr. Ring Ding wykonał brawurowy show w namiocie sound systemowym. Festiwal promowany przez organizatorów wybija się na tle innych tego typu imprez pod względem profesjonalizmu i rozmachu, organizatorzy nie boją się eksperymentować i sięgają po środki niekiedy sceptycznie odbierane przez środowisko reggae w Polsce. Jednak publika się zmienia, już nie tylko legendy muzyki jamajskiej przyciągają uwagę widzów ale również projekty w stylu Mellow Mood czy Skt. Petersburg Ska Jazz Review.

 

Agencja Roots Music Promotion już po raz drugi współpracowała z płockim festiwalem, odpowiadaliśmy za booking min. Shaggy’ego, Mellow Mood, Jahcoustix, Richie Stephens’a i Deadly Hunta. Ponadto rozpoczęliśmy projekt z udziałem lokalnych producentów, który w przyszłości zamierzamy kontynuować.

 

Mamy nadzieję, że mimo niesprzyjającej pogody wszyscy się świetnie bawili a impreza z roku na rok będzie się rozwijać. Tymczasem wszystkim fanom Reggaelandu życzymy bezpiecznych wakacji i być może do zobaczenia za rok:)

 

 

Zapraszamy do galerii / Shaggy: http://www.rootzmusic.pl/shaggy-plock-reggaeland-13-07-2013/?pl