RICHIE STEPHENS

Richard Freeman Stephenson Fryderyk III, znany jako Richie Stephens , urodził się 5 grudnia 1966 w Savanna-la-Mar , Westmoreland na Jamajce.

 

Piosenkarz, producent i zarazem promotor, jest jedną z najbardziej ekskluzywnych postaci na jamajskiej scenie Dancehall i R’N’B. Dwukrotny zdobywca Gramy, nagrywał dla wytwórni Motown, VP, stworzył też własny label Pat of Gold. Karierę zaczynał od Gospel, stylistyki śpiewania, którą wyraźnie słychać we wszystkich jego utworach. Znany z kooperacji z różnymi wykonawcami jak General Degree w końcu nagrał też album z Gentlemanem, czołowym europejskim wykonawcą muzyki reggae.

 

Richie Stephens, jest człowiekiem niezwykle uduchowionym, W 2006 r. został nagrodzony przez jamajską gubernię za przyczynianie się do projektów obywatelskich, społecznych i rekreacyjnych na terenie parafii Westmoreland.

 

W styczniu 2011 roku artysta stracił adoptowanego syna Demar’a, również wokalisty dancehall znanego jako Cooper Cat, który został zastrzelony pod swoim domem w Kingston.

 

W 2012 r. Richie wydał album ,,God is on My side” oraz ,,Live Your Life” w kooperacji z Gentlemanem.

 

W Polsce pojawił się po raz pierwszy w 2011 r. na scenie Przystanku Woodstock, obok Gentlemana z którym wykonał utwór ,,Live Yor Life‘’. Materiał z koncertu pojawił się w oficjalnym teledysku promującym tą piosenkę.

Zobacz