SKARRA MUCCI

Liryczny Milioner

Skarra Mucci aka Liryczny Milioner, jest obecnie uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych wykonawców DANCEHALL w Europie. Urodził się w St. Thomas na Jamajce, gdzie szkolił swoje umiejętności wokalne inspirując się twórczością takich mistrzów jak min. Yellowman czy Dennis Brown. W 2007 r. ukazał się jego debiutancki album ,,Rise & Shine”, na którym wyraźnie słychać fascynację wczesnym dancehallem, erą Digital oraz klasycznym roots. Dobrze przyjęta płyta zaowocowała serią kolejnych, wydana w 2010 r. ,,912″ a następnie ,,Skarrashizmo”, jeszcze bardziej uwydatniły talent wokalny artysty, który z powodzeniem porusza się w stylistyce Reggae, Soul, a nawet RAP czy R’N’B.

 

Skarra Mucci jest silnie związany z europejską sceną sound systemową, doskonale wyczuwając jej specyfikę oraz atmosferę zabawy, w czasie występów, często wchodzi w reakcję z publicznością. Bardzo dobrze obrazuje ten klimat piosenka jego autorstwa pt. My Sound, stanowiąca interpretację rytmu ,,After Laugter Tears” wyprodukowanego przez Weddy G Soundforce.

 

Ten niezwykle utalentowany wykonawca, którego polska publika kojarzy ze współpracy z łódzkim Dreadsquadem, 7 lipca zagrał w Płocku na festiwalu Reggaeland. Artysta przyjechał do Polski w ramach trasy promującej nową płytę ,,Return of the Raggamuffin” która ukazała się w kwietniu zeszłego roku, oraz wziął udział w specjalnym koncercie Gentlemana.

Dyskografia

  • 2007 : Rise & Shine
  • 2010 : 912
  • 2010 : Skarrashizmo
  • 2012 : Return of the Raggamuffin
  • 2014 : Greater than Great

Zobacz