Roots Music Promotion / Podsumowanie sezonu 2012

Szanowni Państwo, tegoroczny sezon imprezowy właśnie dobiega końca, za nami rok pełen wrażeń, emocji ale i rozczarowań.

 

Dla Polski zmagającej się z recesją był to rok testów, z którymi musieli uporać się zarówno organizatorzy dużych festiwali jak i kameralnych imprez klubowych. Niektórych scena rozczarowała inni odnotowali wzrost frekwencji i dostali wiatru w żagle. Próżno szukać wspólnego mianownika dla sytuacji, która odpowiada za kondycję szeroko pojętej polskiej sceny reggae, jednak pewien trend się zarysował i przez jakiś czas nas nie opuści.

Reasumując, można zaobserwować większe zainteresowanie ze strony publiczności wykonawcami z Europy kosztem jamajskich legend, które rozbudzały emocje widzów przez ostatnie 10 lat. Wzrósł poziom polskich kapel, muzycy przykładają więcej wagi do jakości brzmienia i warsztatu. Producenci bez kompleksów zaczęli śmielej atakować zagraniczne rynki natomiast kooperacje międzynarodowe stały się dowodem na to, że weszliśmy na europejskie salony, a polska scena budzi coraz większe zainteresowanie za granicą.

W 2012 r. Nasza agencja również nie próżnowała, zrealizowaliśmy szeroki booking artystów międzynarodowych na festiwalu Reggaeland, który po dwóch trudnych latach, znowu wrócił do czołówki krajowych imprez plenerowych. Specjalny koncert Gentlemana zgromadził na płockiej plaży ponad 11 000 widzów i tym samym stał się najbardziej frekwencyjną impreza reggae w Polsce w 2012 r. a festiwal otrzymał wyróżnienie od władz wojewódzkich za najlepszy produkt turystyczny Mazowsza.

 

Dwa miesiące później w Bielawie, odpaliliśmy Jamaican Stylee Food Corner, małą strefę roots & culture, która zdobyła wysokie noty zarówno wśród uczestników Regałowiska jak i organizatorów imprezy.

 

1 września koncert Gentlemana zapełnił amfiteatr Międzynarodowego Centrum Piosenki w Opolu a włoski zespół Mellow Mood (z którym podjęliśmy współpracę w tym roku) zdaniem uczestników dał najlepszy koncert na One Love Sound Fest we Wrocławiu.

 

Aktywność imprezową zakończyliśmy bookingiem legendy brytyjskiej sceny klubowej Kode9, który wystąpił na II edycji festiwalu Sounds For Freedom w Poznaniu.

Rok 2013 zapowiada się nie mniej obiecująco z kilku względów, Gentleman, artysta z którym współpracujemy od 2004 r. obchodzi 20-lecie działalności scenicznej i już w drugiej połowie maja odwiedzi Polskę by promować swój nowy album. Ponadto Artysta weźmie udział w ekskluzywnym koncercie realizowanym w ramach współpracy polsko niemieckiej, a w styczniu rusza realizacja projektu, którego premiera została przewidziana na początek 2014 r.

 

W przyszłym roku, fani Mellow Mood na pewno spotkają się z tą przesympatyczną grupą włoskich muzyków, którzy po wrocławskim koncercie nabrali sporego apetytu na polską kulturę.

 

W trasę promującą nowe płyty wyrusza Jahcoustix, Richie Stephens i min. Raggasonic. Na Regałowisku w Bielawie znów pojawi się Jamaican Stylee Food Corner, tym razem w nowej odsłonie oraz z udziałem specjalnych gości. Będziemy również współpracowali z festiwalem Reggaeland, który w tym roku potrwa aż 3 dni i odbędzie się w dniach od 12 do 14 lipca. Wrocławski festiwal One Love przygotowuje się do celebracji 10-lecia istnienia, a 27Pablo, 15-tych urodzin swojego szalonego sound systemu.

 

W trakcie roku pojawi się również wiele innych atrakcji, o których albo nie możemy na razie informować, albo sami o nich jeszcze nie wiemy:) Za to już dziś zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki na koncerty, festiwale i do klubów a organizatorów do współpracy. Pełną listę projektów oraz wykonawców, z którymi będziemy współpracowali w 2013 r. wysyłamy na życzenie.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku

 

Roots Music Promotion